hero background

Blog

Modernizm

Architektura modernizmu

11 kwietnia 2018, Author: admin

Zanim przybliżymy na czym polega architektura modernizmu, koniecznie powinniśmy rozpocząć niniejsze rozważania od jednoznacznego określenia, co to takiego tenże styl w sztuce. Otóż najprościej rzecz ujmując, stanowi on koncepcję bazującą na zupełnie nowej świeżości w wyglądzie budynków użytkowych i mieszkalnych okresu międzywojennego. szkoła jazdy gdynia
Główne założenia
Podstawową cechą tego stylu architektonicznego jest okres rozwoju przypadający na czas między 1918 – 1975. Wtedy to nastąpił swego rodzaju rozkwit architektury, jaki wiązał się z zupełnym odejściem od przestarzałych form, a także dawnych stylizacji bazujących na historyczności. Pojawiły się zupełnie nowe wizualizacje, z kolei architektura w całości opierała się na metodzie twórczej polegającej na zastosowaniu nietuzinkowego, nowoczesnego pomysłu, konstrukcji budynku i funkcji takich, aby maksymalnie sprostały one oczekiwaniom spragnionych luksusowości obywateli.
Nowe idee https://www.miks-meble.pl/blog/2/czym-kierowac-sie-przy-zamawianiu-mebli-kuchennych-u-stolarza
Podstawowe przekonanie zwolenników modernizmu w architekturze to założenie, iż budynek powinien być gustowny, komfortowy, a także funkcjonalny. Niestety do momentu aż nie zrodził się opisywany styl w architekturze, naprawdę nie było opcji na wygodne bytowanie. Jest to związane z tym, iż niegyś występowały szare, ponure obiekty mieszkalne, ulokowane gdziekolwiek- nierzadko w ruchliwych miejscach, bez estetycznej zieleni, miejsc do wyjścia na spacer czy prywatności osiedli jakie zaś pojawiły się w architekturze typowo modernistycznej. Musimy wiedzieć, że nadrzędną funkcję pełnił w tym stylu przede wszystkim Sullivan Form, który to sformułował swoją maksymę follows funkction, a więc w dosłownym tłumaczeniu dewiza ta głosiła, iż forma powinna wynikać z funkcji. Innymi słowy – forma następuje po funkcji.